Frankofonia, kultura, ekologia, technologia
Francophonie, culture, écologie, technologie
Stowarzyszenie Francja-Polska

Stowarzyszenie Absolwentów Studiów
Francuskojęzycznych w Polsce

Association France-Pologne

Association des Anciens Elèves
des Formations Francophones en Pologne

Les Entretiens de royaumont

30 grudnia 2022

Kalendarium

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

“Trzeciej drogi” szukało, pod przewodnictwem Jérôma Chartier, ponad 1300 szefów wielkich firm (na zdjęciu Gervais Pellissier wiceprezes Orange), prezydentów, premierów, ministrów, profesorów, intelektualistów, filozofów I duchownych podczas Les Entretiens de Royaumont.

I wygląda na to że jest. Mimo 35 konfliktów wojennych toczących się aktualnie na świecie i postępujących zmian klimatycznych.

Jest trzecia droga między USA a Chinami, między inwestycjami i rozwojem a dezinwestycjami I regresem gospodarczym, między ekologią a technologią.

To już 19 raz ROYAUMONT – abbaye & fondation, ufundowane przez Ludwika Świętego w XIII wieku, dało kadr do tak znakomitej wymiany intelektualnej na światowym poziomie.

Wcześniejsze spotkanie w Paris La Défense z Pierre-André de Chalendar, prezesem Saint-Gobain nt. jego książki “Miasto wobec wyzwań. Jak odnaleźć pragnienie życia w mieście?” wydanej po polsku z okazji 25-lecia Naszego Stowarzyszenia, świetnie wpisało się w temat Spotkań.

Jak również spotkanie w Musée Carnavalet – Histoire de Paris z Olivier DURIX dyrektorem generalnym Bouygues Immobilier – Immobilier d’Entreprise France i prezesem Nouveau Siècle.

Czy francuskie technologie mogą być trzecią drogą dla Polski?

O tym rozmawiali z Premierem RP Panem Mateuszem Morawieckim podczas Polsko-Francuskiego Forum Gospodarczego m.inThierry Deschaux dyrektor zarządzający EDF Polska, Cedric BINOIT wiceprezes Michelin na Europę Centralną i Północną czy Xavier PONTONE prezes Air Liquide Polska.

Była również obecna liczna reprezentacja Mouvement des Entreprises de France pod przewodnictwem Geoffroy Roux de Bezieux (odpowiednik polskiej Konfederacja Lewiatan).

Forum odbyło się na Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, o którego ubezpieczenie dba EIB SA Broker Ubezpieczeniowy, partner finansowy Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP).