W najbliższy czwartek, podczas koncertu "Dalida – le chant d'amour" w Promie Kultury o godz. 19:00, Justyna Bacz i kwartet Mariusza Dubrawskiego przypomną hity z repertuaru Dalidy w nowych, znakomitych aranżacjach (w tym po polsku).
W tym roku przypada 85-lecie urodzin Artystki, ambasadorki francuskiej muzyki i stylu, postaci urzekającej i tragicznej, której burzliwe i pełne namiętności życie uczuciowe stało się tematem filmu "Skazana na miłość". Stowarzyszenie Francja-Polska jest partnerem koncertu.
„Dalida – pieśni miłości – Chant d’amour” – Justyna Bacz i kwartet Mariusza Dubrawskiego. Najsłynniejsze utwory z repertuaru Dalidy, ikony francuskiej piosenki, w 85. rocznicę urodzin artystki.
Justyna Bacz – śpiew, tłumaczenia piosenek
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje
Maciej Kopczyński – gitary
Wojciech Ruciński – bas
Grzegorz Poliszak – perkusja
JUSTYNA BACZ – piosenkarka, lingwistka, autorka polskich i francuskich tekstów piosenek, tłumaczeń piosenek z języka francuskiego i rosyjskiego oraz na język francuski. Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej, piosenki polskie po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. W październiku 2013 otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens). W lutym 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadanym przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji za działalność na rzecz kultury francuskiej w Polsce.
Nagrała 5 solowych płyt: polsko-francuską „Tête-à -tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014). W listopadzie 2017 r. ukazał się najnowszy, wielojęzyczny album Justyny Bacz pt. „Dalida – pieśń miłości” .
Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji oraz Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz USA. Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie. Na stałe związana jest ze sceną „ Piwnicy na Wójtowskiej” – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.
MARIUSZ DUBRAWSKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, kierownik muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej (dziś Uniwersytetu Muzycznego) im. Fryderyka Chopina w Warszawie obecnie wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Prowadzi aktywną działalność artystyczną w tym koncertową. Jest autorem muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej. Współpracował i współpracuje z czołówką polskich artystów m.in. z Ireną Santor, Stanem Borysem, Zbigniewem Wodeckim.
Wojciech Ruciński – basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne style muzycznych. Współpracował i współpracuje m. in. z Marylą Rodowicz, Januszem Stokłosą, Ireną Santor, Katarzyną Groniec i wieloma innymi artystami.
Grzegorz Poliszak – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał m.in.: z Olgą Bończyk, Ewą Urygą oraz zespołami „The Tribe”, „Trebunie Tutki” i „Jazgot”. Współpracował bądź współpracuje z takimi artystami, jak: Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiliański, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Natasza Urbańska, Edyta Górniak, Krzysztof Herdzin, Jorgos Skolias, i innymi.
Maciej Kopczyński – gitarzysta, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego działalność artystyczna obejmuje udział w projektach w obszarze muzyki klasycznej, tanga, jazzowej oraz rockowej. Zajmuje się również kompozycją i produkcją muzyczną we własnych projektach związanych z muzyką elektroniczną. Obecnie występuje na scenie Teatru Rampa oraz Teatru Dramatycznego.
Bilety 20 zł – promkultury.pl