Frankofonia, kultura, ekologia, technologia
Francophonie, culture, écologie, technologie
Stowarzyszenie Francja-Polska

Stowarzyszenie Absolwentów Studiów
Francuskojęzycznych w Polsce

Association France-Pologne

Association des Anciens Elèves
des Formations Francophones en Pologne

Les Entretiens de Royaumont

9 grudnia 2021

Kalendarium

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Élisabeth Moreno, odpowiedzialna w rządzie francuskim za równość płci, różnorodność i równe szanse wraz z Ericiem Scotto, prezesem i założycielem Akuo Energy (działającej też w Polsce) byli w ten weekend współprzewodniczącymi XVIII już edycji Les Entretiens de Royaumont, których prezesem i założycielem jest Jerome Chartier.

Temat Méritocratie zgromadził wybitnych przedstawicieli świata biznesu i administracji, kultury i sztuki, edukacji i religii.

Czy w XXI wieku szczególny wpływ na naszą cywilizację będą miały nie osoby mające kapitał, zasoby naturalne czy technologie ale przede wszystkim osoby wykształcone, o odpowiednim doświadczeniu życiowym i zawodowym, działające w oparciu o wartości?

Wyjątkowo ciekawa była rozmowa nt. sukcesu, przeprowadzona przez Cyrielle Hariel ze Stéphanem Richard prezesem Orange (inwestorem nr 1 w Polsce).

Panel “Méritocratie scolaire et méritocratie professionnelle” w którym wzięła udział Sofia Merlo odpowiedzialna za zasoby ludzkie w BNP Paribas i poprowadzony przez Éric Revel z pewnością wartoby zorganizować w Polsce. Kwestia równych szans dla kobiet zarówno w biznesie jaki i w polityce, nauce czy sztuce to jedna z priorytetowych spraw również w naszym kraju.

Energetyczny i błyskotliwy panel podsumowujący z udziałem Jean’a-Dominique’a Senard prezesa Renault Group z “niespodzianką” czyli Alainem Juppé byłym Premierem Francji, a obecnie merem Bordeaux utrzymał wszystkich uczestników na sali do końca konferencji.

Wśród uczestników z Polski byli obecni m.in. Francois Colombie wiceprezes CCIFP – Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej oraz Dariusz Lipiński, COO InPostu, który po nabyciu Mondial Relay przez Rafała Brzoskę stał się największym polskim inwestorem we Francji i w Europie.

W ramach Jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Francja-Polska gościliśmy w Polsce Pierre-André de Chalendar prezesa Saint-Gobain, syna Jacques’a de Chalendar (1920-2015) b. prezesa Fundacji Francja-Polska. Polskia edycja jego książki “Miasto wobec wyzwań. Jak odnaleźć pragnienie życia w mieście?” wydana przez nasze Stowarzyszenie pod patronatem CCIFP, jest dostępna w siedzibie Izby.

Serdecznie dziękujmy wszystkim Partnerom, dzięki którym nasz Jubileusz mógł być tak wyjątkowy:  Orange PolskaSaint-Gobain w PolsceBNP Paribas Bank PolskaVeolia PolandAuchan Retail PolskaApsys PolskaServier Polska, Michelin Polska, Pierre Fabre Group Polska, Wyborowa Pernod RicardPZUPZU ZdrowieLittle GreenfinityMazars in Poland oraz EIB SA Broker Ubezpieczeniowy.

MERCI !!!