3 i 5 czerwca o godz. 19:00 Teatr Polski w Warszawie zaprasza na spektakl „Szkoła żon” w reżyserii Jacques'a Lassalle z udziałem Andrzeja Seweryna, Anny Cieślak i Olgierda Łukaszewicza. Spektakl to współczesne odczytanie komedii Moliera, gdzie – jak twierdzi reżyser – z wielką satysfakcją przekłada niuanse francuskiej literatury na polską wrażliwość.
Stowarzyszenie Francja-Polska współpracuje przy promocji spektaklu. Na hasło "Stowarzyszenie Francja-Polska" można skorzystać ze zniżki 20% od ceny biletu normalnego. Zniżka obejmuje wszystkie miejsca na sali (oprócz Loży Prezydenckiej). Bilety można nabyć w kasie Teatru przy ul. Krakowskie Przedmieście 6. Kasa czynna pn-pt 10.00.-19.00; sb-nd 12.00.-19.00.
Zapraszamy!
————–
"Szkoła żon" powstała w 1662 roku. Obok "Świętoszka" i "Skąpca" jest jedną z najsłynniejszych komedii Moliera, która na stałe weszła do kanonu europejskiego dramatu. Treść utworu i jego siła komiczna wywodzą się z piętnowania przywar charakteru oraz obyczajowej satyry.
W osiągnięciu kształtu precyzyjnej, utrzymanej w duchu klasyki inscenizacji miały udział współpracujące z reżyserem: scenografka Géraldine Allier oraz projektantka kostiumów: Dorota Kołodyńska. Spektakl Lassalle’a skupia się na rzetelnym, uważnym odczytaniu tekstu sztuki. Reżyser dowodzi, że Molierowska czujność i ostrość widzenia przetrwała do dziś i jest wciąż aktualna.
"Szkoła żon" wpisuje się w znany polskim widzom styl, w jakim Jacques Lassalle pracował nad prezentowanymi w Warszawie "Don Juanem" z paryskiej Comédie-Française oraz "Mizantropem" z Théâtre Vidy z Lozanny. W obu wspaniale przyjętych w Polsce spektaklach główną rolę grał Andrzej Seweryn. "Szkoła żon" Lassalle’a prezentuje wysoką formę teatru, który wywodzi się z przywiązania do rangi słowa, kunsztu aktorskiego oraz precyzji tworzenia spójnej i wyrazistej inscenizacji.